Sokoldalú Szak-Ember, aki hosszú évek óta aktív szereplője a hazai üzletemberek és vállalkozók patronálásának. Ha egy mondatban kellene összefoglalnunk bemutatását, alighanem ez lenne a legjobb jellemzés.
Salzmann Zoltán tanácsadóként immár több mint 30 éve navigálja változatlan lelkesedéssel számos vezető, üzleti vállalkozás vagy társadalmi szerveződés mindennapjait. A mögötte lévő sikertörténetek pedig legfőképpen egy dolgot bizonyítanak: egy olyan Szak-Ember, akinek a segítségnyújtás nem a szakmája, hanem a hivatása, amiben mindig tud tanulni, fejlődni, újabb és újabb építő impulzusokat szerezni.
Éppen ezért igyekszik napról – napra tudatosan formálni életszemléletét, nyitott és őszinte kíváncsisággal megismerni a lehető legtöbbet abból, ami többletet jelenthet, legyen szó az üzleti életről, emberismeretről vagy mentális segítségnyújtásról.
A vele folytatott konzultációk a vezetői, vállalkozói és üzleti élet minden szegmensében mérföldkőnek számítanak – legyen szó cégátvételről, vállalkozásbővítésről, szervezetfejlesztésről, vezetőket érintő élethelyzetekről, karrierről, vagy cégutódlásról. Valamennyi kérdésben képes olyan útmutatásokat adni, amik a siker üzemanyagként szolgálnak.
Az üzleti életben való elindulása az egyetem 1989-es elvégzése, és majd egy év külföldi munka után (Franciaország, USA) 1990-ben a bankszektorban kezdődött.
Néhány évvel később igazolt át a pénzügyi tanácsadás világába, hogy aztán szintén néhány ott eltöltött év után, még nagyobbat váltva bontakoztassa ki céljait és képességeit: az országban az elsők között, 1995-ben kezdett el szervezetfejlesztéssel és vezetői coachinggal foglalkozni.
2000-ben Magyarországon az elsők között hozott létre, tíz év alatt több száz cégvezetőt megmozgató, ma üzleti klubnak is nevezhető vállalkozói hálózatot, értékorientált üzletemberek és vállalkozók részére.
2003-ban alapította meg Salzmann & Partners Vezetői Tanácsadó vállalkozását, ami azóta is szakmai működésének intézményes hátterét biztosítja.
A tanácsadói szakmában való úttörő szerepe a későbbiekben is megmaradt. Tanácsadói működése 2004-ben az vállalkozás fejlődés egyik legsarkalatosabb pontjával, a cégutódlás, generációváltás, EXIT témakörével bővült.
2013-ban a vállalkozótársaknak való segítségnyújtásként irányított tapasztalatcserén és tudásmegosztáson alapuló (ma mesterelmének hívott) kurzust indított Konzultársak néven, amely kilenc év és több mint százhetven találkozó során, máig érzékelhető hozzájárulást jelentett a résztvevők szakmai és emberi fejlődése terén.
Legfőbb hitvallása, hogy segíteni csak annak lehet, aki hajlandó segítséget kérni – máskülönben nem megy.
Éppen ezért, aki eldönti a vele való együttműködést, annak a segítséget igyekszik hatékonyan, pontosan és maximális célirányultsággal megadni, fölösleges tiszteletkörök és elpazarolt energia nélkül, hiszen az idő senkinek sem pótolható erőforrás.
Az üzletemberek és vállalkozók részére az általa adott segítségnyújtás, azonban korántsem korlátozódik kizárólag az üzleti élet kihívásaira.
A közös munka során a lelki, mentális és értékrendi kérdések éppúgy felmerülhetnek, mint bármilyen szakmai vagy vezetői feladat. A probléma megoldása ugyanis éppúgy rejtőzhet egy privát életbeli elakadásban, mint egy szakmai elmaradásban. Ezek feloldásán keresztül vezet el az út a közös célig: hogy az ügyfél a lehető legtöbbet hozza ki az üzletéből, saját magából, és végső soron az ÉLETÉBŐL.
Salzman Zoltán célja azoknak a hazai kis- és középvállalkozásoknak való gyakorlati segítségnyújtás, akik a cégépítésen és cégfejlesztésen keresztül szeretnék növelni hatékonyságukat.
A mesterelme csoportba való bekerülés kritériumai közé egyszerre tartozik a részben hasonló, és részben különböző üzleti vagy élethelyzet: azok a vállalkozások, akik nagyságban és üzleti állapotban hasonlóak, ugyanakkor például működésben és célokban nagyon is különbözhetnek egymástól.
Ez a tudatosan megteremtett kettős állapot pedig döntő hozzájárulást jelent a csoport hatékonyságára nézve. Egy régi mondás szerint „ha egyformák vagyunk, akkor erősek leszünk, ha pedig különbözőek, akkor gazdagok”.
Salzmann Zoltán az utóbbi igazságot szem előtt tartva alapította meg és működteti az Építem a Cégem mesterelme csoportokat.
Az elmúlt években megtartott több száz találkozó alatt a csoportok működése is számottevő innováción ment keresztül, aminek hatására olyan egyedi, Salzmann-féle módszertan alakult ki, ami a mesterelme kurzus egyedi és hatékony mivoltát adja.
Mint ahogyan az érdeklődése, úgy az aktivitása sem ér véget az üzleti világ határán.
A szakmai és üzleti tanácsadáson túlmenően mindig tudatosan kereste azokat az életterületeket, ahol minőségi kikapcsolódást, ezzel párhuzamosan minőségi kapcsolódásokat tudott kialakítani, amiből szintén nagyszerű élmények és kezdeményezések születtek.
A kellemeset a hasznossal elv felhasználásának jegyében számos élményét írásos formában is megörökítette.
Napjainkig hat könyve jelent meg, a szakirodalmon túl többek között olyan „megszelídített” hobbikról, mint az asztalosság, a kertészkedés, vagy a golf, de kéziratban már elkészült a bridge-ről írt mű is.